Salı, Ocak 26, 2021
Yazı Boyutu

Sweet Home 3D ile Kat Planlarını Özgürce Çiz

Sweet Home 3D yazılımı ile tam olarak ne zaman tanıştığımı hatırlamıyorum. Ama herhalde 7-8 sene geçmiştir. Eğer kat planları çizmek istiyorsanız ve bunu tamamen özgür ve ücretsiz yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.


Peki Sweet Home 3D sadece kat planı çizmeye mi yarıyor?

Hayır, en önemli özelliği 3 boyutlu planlar çizebilmeniz ve bu planlardan gerçekçi resimler alabilmeniz. İsterseniz kamera geçiş noktalarını belirleyip harika videolar da alabilirsiniz. Şahsen ben de kendi projelerimiz olan Lalezar Evleri, Orhun Evleri, Atılımkent Sitesi, vs... için bu programdan faydalanarak iç hacimlerden gerçekçi fotoğraflar elde ettim, videolar oluşturdum. Size bu kadar yüksek fonksiyonlar sağlayan bir yazılım ise sadece "BEDAVA". Yapmanız gereken sadece ilgili sayfaya gidip programı indirmek ve kullanmaya başlamak.

Enteresan olansa yazılım 07.11.2015 tarihi itibariyle 10. Yılına girdi ve bunu kutlamak için minik bir yarışma düzenlendi. Yarışmayı kazananları Sweet Home 3D yazılımının web sitesinin anasayfa görsellerinden biri olarak kullanacaklardı. Ben de Orhun Evleri projemizin bir dairesini gösteren üç boyut bir görsel ile iştirak etmiştim ve yarışmayı kazanarak ana sayfada yanyana 5 fotoğraf arasında olmayı başardım. Hoş bir duygu. Görseli aşağıdaki linkten ilgili sayfaya giderek görebilirsiniz, ayrıca yazılımı siteden hiç bir ücret ödemeden indirebilirsiniz.

SWEET HOME 3D İNDİRME LİNKİ
Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile